                                                                                                    Zener Single Diode, 270 V, 3 W, DO-214AC (SMA), 2 Pins, 150 °C, Surface Mount
                                                                                                    Zener Voltage Nom270V
                                                                                                    Power Dissipation3W
                                                                                                    No. of Pins2Pins
                                                                                                    270V
                                                                                                    3W
                                                                                                    2Pins