Manufacturer Part NoTHL 20-4815WI
Newark Part No.44AC3292
Product RangeTHL 20WI Series
Your Part Number
Available to Order
Manufacturer Standard Lead Time: 26 week(s)
| Quantity | Price |
|---|---|
Price for:Each
Minimum: 1
Multiple: 1
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerTRACO POWER
Newark Part No.44AC3292
Product RangeTHL 20WI Series
Technical Datasheet
Power Supply ApplicationsITE
DC / DC Converter TypeDIP
Input Ratio4:1
Output Power Max20W
No. of Outputs1 Output
Output Voltage - Output 124V
Output Current - Output 1835mA
Output Voltage - Output 2-
Output Current - Output 2-
Output Regulation-
Isolation Voltage1.5kV
Input Voltage DC Nom48V
DC / DC Converter Output TypeFixed, Adjustable
Width25.4mm
Height10.2mm
Depth25.4mm
Input Voltage DC Min18V
Input Voltage DC Max75V
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Technical Specifications
Power Supply Applications
ITE
Input Ratio
4:1
No. of Outputs
1 Output
Output Current - Output 1
835mA
Output Current - Output 2
Isolation Voltage
1.5kV
DC / DC Converter Output Type
Fixed, Adjustable
Height
10.2mm
Input Voltage DC Min
18V
Product Range
THL 20WI Series
DC / DC Converter Type
DIP
Output Power Max
20W
Output Voltage - Output 1
24V
Output Voltage - Output 2
Output Regulation
Input Voltage DC Nom
48V
Width
25.4mm
Depth
25.4mm
Input Voltage DC Max
75V