                                                                                                Motor Starter, RSE Series, Semiconductor Controller, Three Phase, 5.5 kW, 3 A, 346 to 600 VAC
                                                                                                Power Rating5.5kW
                                                                                                No. of Poles3 Pole
                                                                                                Current Rating3A
                                                                                                Supply Voltage Min346VAC
                                                                                                Supply Voltage Max600VAC
                                                                                                3A
                                                                                                600VAC
                                                                                                5.5kW
                                                                                                3 Pole
                                                                                                346VAC