                                                                                                    Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, Non Embeddable, Uprox, M12, 8 mm, NPN, 10-30V, Eurofast
                                                                                                    Supply Voltage Min10VDC
                                                                                                    Supply Voltage Max30VDC
                                                                                                    The NI8U-M12-AN6X-H1141 is a 8mm Inductive Sensor features uprox. It offers 12mm - non-embeddable eurofast connection housing and 3-wire DC NPN output.
                                                                                                    10VDC
                                                                                                    30VDC