                                                                                                    Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, Non Embeddable, Uprox, M30, 20 mm, NPN, 10-30V, Eurofast
                                                                                                    Supply Voltage Min10VDC
                                                                                                    Supply Voltage Max30VDC
                                                                                                    The NI20U-M30-AN6X-H1141 is a 20mm Inductive Sensor features extended range. It offers 30mm - non-embedded plotted cable housing and 3-wire DC NPN output.
                                                                                                    10VDC
                                                                                                    30VDC