Alternatives for 06035C473KAT2A
6 Products Found
Product Overview
- Reflow/wave soldering method
- EIA Class II dielectric
- Low parasitics
- Excellent EMI filtering capabilities
- Standard product
Technical Specifications
0.047µF
0603 [1608 Metric]
X7R
1.6mm
Wraparound
125°C
MSL 1 - Unlimited
50V
± 10%
0.85mm
-55°C