CL21B334KBFNNNG
CAP, MLCC, 0.33UF, 50VDC, 0805, X7R
Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
ManufacturerSAMSUNG ELECTRO-MECHANICS
Manufacturer Part NoCL21B334KBFNNNG
Newark Part No.
Full Reel26AM6074
Cut Tape13AM4494
Product RangeCL Series
Your Part Number
4,400 In Stock
Need more?
Delivery in 2-4 Business Days(UK stock)
Order before 8pm EST standard shipping
Packaging Options
| Packaging Type | Quantity | Unit Price: | Total |
|---|---|---|---|
Cut Tape
| Quantity | Price |
|---|---|
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
Newark Part No.
Full Reel26AM6074
Cut Tape13AM4494
Product RangeCL Series
Technical Datasheet
Capacitance0.33µF
Voltage(DC)50V
Voltage(AC)-
Capacitor Case / Package0805 [2012 Metric]
Capacitance Tolerance± 10%
Dielectric CharacteristicX7R
Product Length2mm
Product Width1.25mm
Capacitor TerminalsStandard Terminal
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (27-Jun-2024)
Technical Specifications
Capacitance
0.33µF
Voltage(AC)
Capacitance Tolerance
± 10%
Product Range
CL Series
Product Width
1.25mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Voltage(DC)
50V
Capacitor Case / Package
0805 [2012 Metric]
Dielectric Characteristic
X7R
Product Length
2mm
Capacitor Terminals
Standard Terminal
Operating Temperature Max
125°C