Manufacturer Part NoEXBN8V220JX
Newark Part No.65T8983
Product RangeEXB-N8V Series
Your Part Number
652 In Stock
Need more?
Same day shipping
Order before 8pm EST standard shipping
Available in quantity shown
| Quantity | Price |
|---|---|
Price for:Each (Supplied on Cut Tape)
Minimum: 1
Multiple: 1
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerPANASONIC
Newark Part No.65T8983
Product RangeEXB-N8V Series
Technical Datasheet
Resistance22ohm
Network Circuit TypeIsolated
No. of Resistors4Resistors
Resistor Case / Package0804 [2010 Metric]
Resistor TerminalsConcave
Resistance Tolerance± 5%
Voltage Rating50V
Power Rating per Resistor31mW
Temperature Coefficient± 200ppm/°C
Resistor TypeArray
Resistor TechnologyThick Film
Resistor MountingSurface Mount Device
Terminal Pitch0.5mm
Power Rating-
Product Length2mm
Product Width1mm
Product Height0.45mm
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Alternatives for EXBN8V220JX
1 Product Found
Product Overview
- High density
Technical Specifications
Resistance
22ohm
No. of Resistors
4Resistors
Resistor Terminals
Concave
Voltage Rating
50V
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Technology
Thick Film
Terminal Pitch
0.5mm
Product Length
2mm
Product Height
0.45mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Network Circuit Type
Isolated
Resistor Case / Package
0804 [2010 Metric]
Resistance Tolerance
± 5%
Power Rating per Resistor
31mW
Resistor Type
Array
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Power Rating
Product Width
1mm
Product Range
EXB-N8V Series
Operating Temperature Max
125°C