                                                                                                    MEMS OSC, 16MHZ, CMOS, SMD, 7MM X 5MM ROHS COMPLIANT: YES
                                                                                                    Frequency Nom16MHz
                                                                                                    Oscillator Case / PackageSMD, 7mm x 5mm
                                                                                                    Supply Voltage Nom3.3V
                                                                                                    16MHz
                                                                                                    50ppm
                                                                                                    SMD, 7mm x 5mm
                                                                                                    3.3V