                                                                                                    DIODE MODULE, SINGLE, 1.2KV, 453A ROHS COMPLIANT: YES
                                                                                                    Repetitive Peak Reverse Voltage1.2kV
                                                                                                    Average Forward Current453A
                                                                                                    Forward Voltage Max1.96V
                                                                                                    No. of Pins2Pins
                                                                                                    1.2kV
                                                                                                    1.96V
                                                                                                    453A
                                                                                                    2Pins