No. Parte FabricanteEEHZK1V331P
No. Parte Newark
Hilado completo68AH0008
Re-reeling (Rollos a medida)85AK4382
Cinta adhesiva85AK4382
Rango de ProductoZK Series
Hoja de datos técnicos
Capacitancia330
Voltaje(CD)35
Resistencia ESR0.02
Vida Útil a Temperatura4000 hours @ 125°C
Diámetro del Producto10
Longitud del Producto-
Ancho del Producto-
Altura del Producto10.2
Temperatura de Trabajo Mín.-55
Temperatura de Trabajo Máx.125
Rango de ProductoZK Series
Sustancia Extremadamente Preocupante (SVHC)No SVHC (25-Jun-2025)
Resumen del producto
- Capacitance is 330µF with ±20% tolerance
- 0.02ohm ESR
- 1000hours at 125°C endurance (extremely high endurance ratings)
- Operating temperature range from -55°C to 125°C
- Voltage(DC) is 35V
- 10mm product diameter
- AEC-Q200 compliant
- High-temperature lead-free reflow
- High capacitance, high ripple current compared with ZC series
- Characteristics dependencies in frequency and low temperature are as small as polymer type
Especificaciones técnicas
Capacitancia
330
Resistencia ESR
0.02
Diámetro del Producto
10
Ancho del Producto
Temperatura de Trabajo Mín.
-55
Rango de Producto
ZK Series
Voltaje(CD)
35
Vida Útil a Temperatura
4000 hours @ 125°C