                                                                                                    Power Inductor (SMD), 2.7 µH, 720 mA, Shielded, 760 mA, B82466G0 Series
                                                                                                    Inductance2.7µH
                                                                                                    RMS Current (Irms)720mA
                                                                                                    Saturation Current (Isat)760mA
                                                                                                    DC Resistance Max0.245ohm
                                                                                                    Product Length2mm
                                                                                                    Product Width2mm
                                                                                                    Product Height1mm
                                                                                                    2.7µH
                                                                                                    0.245ohm
                                                                                                    2mm
                                                                                                    1mm
                                                                                                    720mA
                                                                                                    760mA
                                                                                                    2mm