                                                                                                    Toroidal Inductor, High Temp, 2200HT Series, 1 mH, 1.9 A, 0.49 ohm, ± 15%
                                                                                                    Inductance1mH
                                                                                                    RMS Current (Irms)1.9A
                                                                                                    DC Resistance Max0.49ohm
                                                                                                    1.9A
                                                                                                    1mH
                                                                                                    0.49ohm