Manufacturer Part NoQ2XANAF150-Q3
Newark Part No.26AK8373
Product RangeQ2X Series
Your Part Number
5 In Stock
ManufacturerBANNER ENGINEERING
Newark Part No.26AK8373
Product RangeQ2X Series
Technical Datasheet
Sensing Distance Max150mm
Sensing MethodBackground Suppression
Connection MethodM8 Connector
Supply Voltage Min10V
Supply Voltage Max30V
SVHCNo SVHC (15-Jan-2018)
Product Overview
- Light operate output state and NPN output
- LED adjustable-field
- PC/ABS housing and acrylic lens cover
- 18 to 150mm sensor range
- 6inch 3-pin M8 pigtail connector
Sensing Distance Max
150mm
Supply Voltage Min
10V
Connection Method
M8 Connector
Supply Voltage Max
30V