Manufacturer Part No150D106X9035R2
Newark Part No.65F2368
Product RangeTANTALEX 150D Series
Your Part Number
62 In Stock
Need more?
Same day shipping
Order before 8pm EST standard shipping
| Quantity | Price |
|---|---|
Price for:Each
Minimum: 1
Multiple: 1
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerVISHAY
Newark Part No.65F2368
Technical Datasheet
Capacitance10µF
Voltage(DC)35V
Capacitance Tolerance± 10%
Capacitor TerminalsPC Pin
Lead Spacing-
ESR-
Failure Rate-
Ripple Current-
Capacitor Case / PackageAxial Leaded
Product Diameter7.34mm
Product Length20.88mm
Product Height-
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max85°C
Qualification-
SVHCLead
Product Overview
- Low DCL
Technical Specifications
Capacitance
10µF
Capacitance Tolerance
± 10%
Lead Spacing
Failure Rate
Capacitor Case / Package
Axial Leaded
Product Length
20.88mm
Product Range
TANTALEX 150D Series
Operating Temperature Max
85°C
SVHC
Lead
Voltage(DC)
35V
Capacitor Terminals
PC Pin
ESR
Ripple Current
Product Diameter
7.34mm
Product Height
Operating Temperature Min
-55°C