Manufacturer Part NoTSPC 240-124UPS
Newark Part No.45Y3529
Product RangeTSPC-UPS
Your Part Number
47 In Stock
Need more?
Same day shipping
Order before 8pm EST standard shipping
| Quantity | Price |
|---|---|
Price for:Each
Minimum: 1
Multiple: 1
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerTRACO POWER
Newark Part No.45Y3529
Product RangeTSPC-UPS
Technical Datasheet
Power Supply ApplicationsITE
No. of Outputs1 Output
Output Power Max240W
Output Voltage - Output 112V
Output Current - Output 112A
Output Voltage - Output 2-
Output Current - Output 2-
Output Voltage - Output 3-
Output Current - Output 3-
Output Voltage - Output 4-
Input Voltage AC Min85V
Output Current - Output 4-
Input Voltage AC Max264V
Input Voltage VAC85V AC to 264V AC
Power Supply Output TypeFixed
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Technical Specifications
Power Supply Applications
ITE
Output Power Max
240W
Output Current - Output 1
12A
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Input Voltage AC Min
85V
Input Voltage AC Max
264V
Power Supply Output Type
Fixed
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage - Output 1
12V
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Output Current - Output 4
Input Voltage VAC
85V AC to 264V AC