                                                                                                    ZENER DIODE, AEC-Q101, 6.2V, SOT-23
                                                                                                    Zener Voltage Nom6.2V
                                                                                                    Power Dissipation250mW
                                                                                                    No. of Pins3Pins
                                                                                                    6.2V
                                                                                                    250mW
                                                                                                    3Pins