                                                                                                    Inductive Proximity Sensor, E2A Series, Cylindrical, 4mm, NPN, 12 V to 24 V
                                                                                                    Supply Voltage Min12VDC
                                                                                                    Supply Voltage Max24VDC
                                                                                                    • 4mm Sensing distance
                                                                                                    • 34mm Thread length
                                                                                                    • 50mm Overall length
                                                                                                    12VDC
                                                                                                    24VDC