                                                                                                    SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER, 0.5V, MODULE ROHS COMPLIANT: YES
                                                                                                    Repetitive Peak Reverse Voltage45V
                                                                                                    Average Forward Current50A
                                                                                                    Forward Voltage Max500mV
                                                                                                    Forward Surge Current400A
                                                                                                    45V
                                                                                                    500mV
                                                                                                    50A
                                                                                                    400A