                                                                                                    THERMAL CKT BREAKER, 1P, 16A/250V, PANEL ROHS COMPLIANT: YES
                                                                                                    Current Rating16A
                                                                                                    No. of Poles1 Pole
                                                                                                    1 Pole
                                                                                                    250V
                                                                                                    16A
                                                                                                    28V