                                                                                                THERMAL CKT BREAKER, 1P, 15A/240VAC ROHS COMPLIANT: YES
                                                                                                ETA
                                                                                                ETA
                                                                                                Corriente Nominal15A
                                                                                                No. de Polos1 Pole
                                                                                                Voltaje Nominal Vcc50V
                                                                                                Voltaje Nominal Vca240V
                                                                                                1 Pole
                                                                                                240V
                                                                                                15A
                                                                                                50V